• Güneş Enerjili Tarımsal Sulama

  Güneş enerjili sulama sistemleri, solar pompa sistemleri, güneş enerjisinden faydalanılarak elektrik motorlu pompaların çalıştırılmasını sağlayan sistemlerdir. Özellikle şebekenin olmadığı yerlerde her türlü sulama sistemleri için çok ekonomik, uzun ömürlü ve çevreci çözümleri siz değerli müşterilerimize sunulabiliyoruz. Güneş enerjisi ile çalışan özel pompalarımız sayesinde 300 metre derinliğe kadar su temini yapılabiliyoruz. Elektriğin olmadığı yerlerde jeneratör veya pancar motoru gibi imkanlarla yapılan sulama sistemlerine kıyasen güneş enerjili sulama sistemi; bakım gerektirmemesi ve ilk yatırım bedelinden başka hiçbir masrafa ihtiyaç duymaması sayesinde değerli müşterilerimiz için çok mantıklı ticari sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

  ARGEUS ENERJİ

  Tarımsal Sulama İş Yapım Aşamaları

  Saha Keşifi

  Saha Keşifi

  Keşif sırasında çevresel gölgelenme faktörleri , yön incelemesi ve alt yapı hesapları gibi veriler incelenir Sahada proje uygulamaya geçmeden önce kurulacak sistemin daha hesaplı ve sağlam olması için gereken keşif yapılır.
  Sistem Tasarımı

  Sistem Tasarımı

  Tasarımı Saha keşfinde alınan ölçümler ve bilgiler dahilinde, sistem için gerekli olan elektrik, mekanik projeleri ile yerleşim planı hazırlanır.
  Lojistik & Nakliye

  Lojistik & Nakliye

  Tüm ürünler fabrikadan Kara taşımacılığına uygun olarak ambalajlanmış olarak teslim edilip montaj yerine ulaştırılması için plan ve program yapılır.
  Taşıyıcı Sistem Montajı

  Taşıyıcı Sistem Montajı

  Panel alt kontrüskiyon taşıyıcı sisteminin, alanın deprem yükü, kar yükü, rüzgar gibi çevresel verileri baz alındıktan sonra projede belirtilen şartlara uygun olarak yön, açı ve yerleşim verilerine göre montajı yapılır. Taşıyıcı konstrüksiyon üzerindeki güneş panellerinin tasarımında ek ağırlıklar, zeminin mevcut yapısı dikkate alınır.
  Panel Montajı

  Panel Montajı

  Yapılan tasarıma uygun panel kurulumu, panellere zarar vermeden, en optimum zamanda ve gerekli güvenlik önlemlerini içeren doğru elektriksel bağlantılar ile kurulum, tecrübeli ekibimiz tarafından yapılmaktadır.
  Sürücü Montajı

  Sürücü Montajı

  Sürücülerin sistem tasarımı esnasında uygun görülen yerlere montajı yapıldıktan sonra, panel -sürücü arası kablolamalar yapılır.
  Sistem Devreye Alma

  Sistem Devreye Alma

  Sürücü panosu ve panel grubunun işlemleri standartlara uygun olarak arıza riskini en aza indirecek tasarım kullanılarak yapılır.